Hledáte kvalitní a spolehlivý webhosting? Vyzkoušejte Český hosting.
Webhosting 1000 Kč/rok: 2GB, PHP 4 i 5, neom. subdomén a emailů, 10 databází

Programy pro práci s regulárními výrazy (pro Unix/Linux)

Univerzální "profi" programy

RegexBuddy

RegexBuddy vám pomůže s tvorbou testováním regulárních výrazů pro různá prostředí (C#, VB.NET, VB 6, Delphi, Java, Perl, PHP, JavaScript, VBScript, Python, Ruby, Tcl and C/C++, Oracle Database, MySQL, PostgreSQL).

Začátečníkům se bude hodit funkce, která rozloží výraz a slovně popíše, co který znak v daném kontextu znamená nebo funkce optimalizující RV pro rychlejší běh. Za zmínku stojí pokročilá možnost vyhledávání pomocí RV v textu (známá v Unixu jako GREP). Při tvorbě složitějších RV je neocenitelná možnost zobrazit RV jako strom a upravovat jen některé větve (bloky výrazu).

Samozřejmostí je přehledné barevné vyznačení shody, záměny (při "replace"), možnost uložit si svoje RV projekty do souboru pro pozdější použití. Na webu tvůrce si můžete prohlédnout videoukázky práce s programem

RegexBuddy stojí 29,95 €, můžete si stáhnout verzi s omezenou funkčností nebo využít možnosti koupit program, 3 měsíce ho testovat a v případě, že nebudete spokojeni a rozhodnete se ho nepoužívat, nechat si do tří měsíců od zakoupení vrátit peníze.

Běžné použití v Unixu/Linuxu

V Unixu/Linuxu se regulární výrazy používají v několika běžných nástrojích, například:.

Specifickou syntaxi má editor Vim

Zvláště pro Unix/Linux uvítám tipy, odkazy, návody apod. - v případě zájmu mě prosím kontaktujte.